Чому йдуть до гомеопата?

8-21-2018

Ціни на медичні послуги ростуть, часу постійно не вистачає, і багато хто вже не хочуть за будь-якого приводу звертатися до лікарів. Ну, випишуть вони кіло пігулок, і що? Кількість ліків сьогодні обчислюється тисячами, рекламуються не завжди кращі, бо в аптеках ви не отримаєте ніяких гарантій, що купили саме те, що допоможе перемогти хворобу. Тим більше все частіше можна зустріти повідомлення про ліки-фальшивки, які складаються із звичайного крейди, і про негативні побічні ефекти ліків справжніх — «одне лікуєш, інше калечишь». Не кажучи вже про те, що «новітні» ліки найчастіше лише маскують симптоми, заганяючи хворобу всередину.

І ось одна з альтернатив — гомеопатія https://gomeopat-kiev.com.ua/
що стимулює захисні сили самого організму. Ліки тут, так звані «кульки», не токсичні і не викликають побічних ефектів. Сировину для них — увесь світ природи: рослини, тварини, мінерали, а також деякі хімічні сполуки. Стоять ці «кульки» на порядок дешевше, а ефект від їх застосування нерідко буває набагато більш вражаючим, ніж при звичайному лікуванні.

Згідно теорії адептів гомеопатії, є всесвітня змова фармакологічних концернів, яким не вигідно поява на ринку ефективних ліків без побічних ефектів. Тому сьогоднішні ліки приносять більше шкоди, ніж користі, знімаючи лише симптоми, але не усуваючи причину, і чим більше людина приймає ліків, тим гірше його здоров’я і тим більше він повинен купувати дорогих препаратів. Слабке місце теорії в тому, що у «змові» повинні брати участь десятки тисяч фахівців з усього світу.

2 Як лікують гомеопати?
На думку гомеопатів, в організмі все взаємозалежне, і різні хвороби, перенесені нами, логічно пов’язані між собою. Тому, на відміну від традиційної медицини, гомеопатія лікує не хворобу, а хворого. При цьому враховується не тільки патологія, з якою звертається пацієнт, а весь організм людини, в тому числі особливості його характеру, переносимість спеки та холоду, спрага, апетит, харчові переваги та ін.

Мета гомеопата — активізувати власні захисні сили організму.

В основі гомеопатії лежить вчення професора Лейпцігського університету Самуеля Ганемана (1755-1843 рр.). Він розвинув систему застосування ліків, в основу якої покладено три принципи: випробування ліків на здорових, правило подібності (подібне лікується подібним), облік індивідуальної картини хвороби.

Ганеман відкрив закономірність: чим менше концентрація в ліках вихідної речовини, тим глибше воно діє.

Так, більшість пацієнтів спочатку ставиться до всього цього з недовірою. Що не дивно. «Механізми дії препаратів в гомеопатії мають лише дослідне обґрунтування, — пояснює лікар-гомеопат АБДУЛОЕВА ОЛЬГА ЕВГЕНЬЕВНА. — Відсутність повноцінної теорії, що пояснює дію гомеопатії, — одна з основних її проблем, що породжує масу спекуляцій її противників. Як правило, її дію вони пояснюють ефектом плацебо, тобто самонавіюванням пацієнтів. Але при цьому не пояснюється, як гомеопати виліковують немовлят або пацієнтів в несвідомому стані. Не кажучи вже про широке застосування гомеопатії у ветеринарії».

До того ж, якби гомеопатія не допомагала, вона давно вже щезла б, аналогічно сотням інших медичних систем. Але ні, вона ось уже 200 років лікує людей. Тим не менш, сучасна наука, в т. ч. медицина, скептично ставиться до гомеопатії, вказуючи на відсутність у неї наукових основ.