Де застосовується палубна дошка.

6-21-2018

Де застосовується палубна дошка.

Палубна дошка використовується для облаштування підлогових покриттів під відкритим небом: на верандах і садових дрожках, терасах і в відкритих альтанках, і навіть навколо басейну. Такий вид покриття дозволяє підняти майданчик над рівнем землі для захисту застосовуваного матеріалу від згубного впливу випарів від грунту. Всім відомо, що атмосферні опади не благотворно впливають на якість деревини, що володіє властивістю інтенсивно вбирати вологу. Після дощу деревні пори зволожуються і дошки розбухають. При такому екстремальному впливі укладене звичайним чином покриття приходить в непридатність, а внутрішня поверхня настилу починає загнивати. Уникнути подібного ефекту допомагає використання палубної дошки, отримала свою назву від слова «палуба». Здавна палуби кораблів виготовляли з дерев’яних дощок. Їх експлуатація так само проходила в екстремальних умовах, коли вода, спека і заледеніння відчували деревину на міцність. Також Ви можете знайти все необхідне на ресурсі палубная доска в Украине.
І досвідчені корабели для продовження терміну служби палубних покриттів і захисту їх від гниття розробили оригінальні способи обробки дощок, які з успіхом використовуються в сучасному побуті. З якої деревини виробляють палубну дошку. Для виготовлення палубної терасної дошки використовується деревина порід, стійких до гниття, вирощених в північних широтах. Тут невисокі середньорічні температури, коротке літо і слабка сонячна активність не дозволяють деревах нарощувати за рік широкі річні кільця, в результаті щільність деревини підвищується. Крім того, такі породи як кедр, сосна і модрина містять велику кількість смол, що попереджають появу гнилі і грибкових уражень. Застосовні і екзотичні породи, такі, як тік, іроко, канадський кедр. Присутні у складі її деревини дубильні речовини і смоли в процесі життя дерева просочують буквально кожну його клітину.
Результатом цього стає висока водовідштовхувальна здатність лісоматеріалів, виготовлених з деревини даної породи. Так при нанесенні води на добре оброблену поверхню модринової дошки можна помітити, як вона скочується цівкою, прочитай не залишаючи мокрих слідів, а решта дрібні краплі згортаються в кульки, подібно ртуті. Саме тому палубна дошка з модрини користується підвищеним попитом. Підтверджують правильність вибору матеріалу численні оповідання й історично достовірні факти про багатовікову стійкості паль під старовинними будинками, мостами і набережними, виконаними з модрини. Всі вони говорять на користь цього унікального за своєю красою і стійкості дерева. Під дією прямих сонячних променів багато породи деревини втрачають свою природну забарвлення, так як відбувається природне окислення фарбувального пігменту і його вимивання з поверхневих шарів деревини.