Коли можна встановлювати пам’ятник людині.


Коли можна встановлювати пам’ятник людині.
Коли ховали моїх бабусю і дідуся, ми були ще невоцерковлені. На могили поставили не хрести, а пам’ятники. А зараз хочемо поставити хрести, але постає ряд питань. Хрест на могилі християнина свідчить про віру покійного в Розп’ятого на Хресті Христа, про вірність його Православної Церкви. Хрест, за звичаєм, ставиться до ніг покійного так, щоб Розп’яття, зображене на Хресті (якщо таке є), було звернене до особи покійного. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі памятники.
У Вашому випадку, якщо пам’ятник на могилі не має яких-небудь нехристиянських символів (наприклад, зірок), то її можна залишити, і один достатньо поставити Хрест навпроти пам’ятника. А якщо пам’ятник не влаштовує Вас, то його можна забрати і передати нужденним.
Хрест над могилою православного – це мовчазний проповідник блаженного безсмертя, воскресіння і милості Божої на Страшному Суді. Таблички на Хресті із зазначенням імені похованого не забороняються, бо така напис і на Хресті Спасителя. Якщо Хрест не освячений, то священик може освятити на могилі.