Освіта в Канади

11-10-2016

Освіта в КанадиСистема освіти Канади ефективно вирішує дві свої важливі завдання — дає громадянам країни можливість реалізувати свій професійний потенціал і забезпечує суспільство комплексом знань і навичок, які успішно служать його інтересам. Пропоную обучение в канаде стоимость

При цьому на відміну від інших розвинених країн, Канада не має загальнодержавною системою освіти: кожна провінція держави згідно з конституцією зобов’язана самостійно контролювати діяльність своїх освітніх установ. Саме тому провінційні підсистеми в цій країні повною мірою відображають релігійні, історичні та культурні особливості своїх регіонів.

Голови регіональних Департаментів освіти, підпорядковані міністру, займаються стандартизацією освіти, стверджують дисципліни, що вивчаються, і фінансують навчальні заклади. Початковими і середніми школами керують місцеві виборні шкільні ради або комісії, які ведуть бюджети шкіл, що займаються підбором кадрів, складають розклад занять у відповідності з вимогами законодавства конкретної провінції.

У свою чергу центральний уряд здійснює фінансову підтримку вищих навчальних закладів, забезпечує викладання дисциплін у вузах на двох національних мовами — англійською та французькою. Уряд Канади контролює питання освіти корінних жителів країни, спонсорує розвиток програми студентських позик, видає національні гранти на навчання.

Канадська освітня система включає 10 провінційних і дві територіальні системи. Вони в свою чергу складаються з державних, приватних та католицьких шкіл.

Освіта в Канаді ділиться на три ступені:

  • Elementary — початкова школа.
  • Secondary — середня освіта.
  • Post-secondary — коледж або університет.

Початкова школа, середня освіта

Середня освіта в Канаді обов’язкове. Згідно з законом, діти зобов’язані відвідувати школу з 6-7 до 15-16 років.

В Канаді працюють державні і приватні школи. Останні поділяються на змішані і роздільні школи тільки для хлопчиків або для дівчаток. У перший клас діти вирушають у віці 6 років.

Тривалість навчання в школі складає 11, 12 або 13 класів в залежності від конкретної провінції.

Громадські/технічні коледжі

У Канаді налічується 175 установ післяшкільної освіти. Вісімнадцять з них дають молодим людям професійно-орієнтоване освіту і мають право видавати випускникам академічні та прикладні ступеня.

Програми, орієнтовані на отримання конкретної роботи (включаючи apprenticeship — курси з отримання спеціальності безпосередньо на робочому місці), реалізуються в Канаді у великому різноманітті. Вони навчають молодь як різними технологіями, так і творчості. Тривалість підготовки становить два-три роки.

Кар’єрні коледжі

Приватні навчальні заклади з прискореною підготовкою студентів роблять упор на практиці. Всі вони спеціалізуються в основному на таких галузях, як бізнес, інформаційні технології і секретарське справу. Приватні школи підпорядковуються місцевим органам управління, які підтримують незмінно високу якість освіти.

Університетські коледжі

Ці коледжі входять в канадську університетську систему і пропонують студентам на вибір університетські та академічні програми, що дають фундаментальна освіта і орієнтовані на отримання наукового ступеня, та практикоориентированные освітні програми, метою яких є побудова успішної кар’єри в конкретних напрямках.

Вища професійна освіта

Університети

Канадські внз реалізують широкий спектр освітніх програм з повним діапазоном наукових ступенів — від бакалавра до доктора наук. Всі ступені Канади еквівалентні ступенів, отриманих у Сполучених Штатах Америки.

У Канаді не існує єдиних для всіх університетів вимог до кваліфікаційних іспитів абітурієнтів.Кожен університет встановлює свої вимоги самостійно.

У Канаді дві офіційні мови — англійську і французьку, тому студенти-іноземці можуть отримати ступінь як у вузах, де практикують на англійській мові, так і у франкомовних освітніх установах.