Резина на мотоблок

2-23-2017

Як і будь-яке обладнання, колеса для мотоблоків мають кілька видів. Розбиратися в них необхідно, – це допоможе правильно вибрати і експлуатувати агрегат. Говорячи про види коліс для мотоблока треба відзначити, що їх всього три:

• пневматичні колеса з камерою;
• суцільнолиті гумові колеса;
• металеві колеса з грунтозацепами.

Колеса до мотоблоку

В залежності від того в яких умовах планується експлуатація машини, визначається і те, які колеса для неї необхідні. Так, гумове обладнання далеко не завжди може забезпечити мотоблоку хорошу прохідність, і в складних умовах потрібно взути агрегат в метал з грунтозацепами. Варто пам’ятати і про те, що для важких дизельних мотоблоків колеса повинні бути з агресивним протектором і мати значний діаметр. Пропоную почитати про https://sporte.com.ua/shiny-i-kolesa-na-motoblok/

ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

Якщо варіант установки жигулівських коліс не розглядається, то необхідно буде придбати спеціально призначене для мотоблоків обладнання, вибрати яке треба грамотно. Для початку необхідно визначитися, як буде функціонувати агрегат. Коли на мотоблоці планується виробляти переважно орні роботи, увагу слід звернути на перший вигляд коліс. Він ідеальний і для робіт з викопування коренеплодів.

Діаметр таких коліс не може бути менше 40см, а ширина – менше 20см. Малюнок протектора цих коліс для мотоблока повинен бути агресивним. Така ж взуття агрегату потрібне і при посадкових роботах, коли в першу чергу важлива стійкість машини.

Недолік подібних коліс – можливість пошкодження камери, що призведе до виходу з ладу колеса і необхідності її заміни. У тому випадку якщо колеса на мотоблок купуються б/у, варто з особливою уважністю оглянути їх на наявність заклеєних пошкоджень. Такі колеса, як правило, входять в комплектацію для мотоблока Нева.

Пневматичні колеса з камерою

Коли працювати доводиться з досить кам’янистим ґрунтом і вірогідність псування коліс велика, на питання, які колеса мотоблоку потрібні, відповідь буде – суцільнолиті. Їм практично немає зносу, але вага декілька вище, ніж у попереднього виду. Такими колесами добре оснащувати дизельні мотоблоки, перероблені в міні-трактора на 4 колесах. Також добре одягти подібні колеса на мотоблок МТЗ.

Колеса для причепа мотоблока вибираються, в основному, за тим же принципом. Причому треба враховувати, що при транспортуванні вантажів тиск на колеса культиватора нижче, ніж на колеса його причепа, які з цієї причини повинні мати підвищену міцність. В іншому випадку є ризик залишитися разом з вантажем на дорозі з-за поломки. При установці коліс б/у на мотоблок така небезпека особливо вірогідна.

Колеса з грунтозацепами потрібні тоді, коли мотоблоку потрібна додаткова потужність. Справа в тому, що наявні на зачепах зуби стали міцно входять у грунт, сприяючи просуванню агрегату вперед. Передбачені такі колеса для всіх моделей, не є винятком і мотоблок Нева.

Колеса з грунтозацепами

Окремо варто згадати про опорному колесі для мотоблока, яке по можливості варто використовувати для оптимізації праці при орних роботах.

САМОРОБКИ

Виготовляти колеса для мотоблока своїми руками не має сенсу, але тільки не в тому випадку, коли мова йде про грунтозацепах. Справа в тому, що якщо вони рідко використовуються, то немає сенсу купувати дорогі заводські зразки.

Саморобні колеса до мотоблоку

Для того щоб зробити колеса з грунтозацепами на мотоблок як годиться, слід дотримуватися послідовності робіт, та правильно підібрати матеріал потрібної міцності. Для виготовлення грунтозацепов буде потрібно зовсім небагато:

• старі, без гуми колеса від автомашини;
• сталеві квадрати достатньої товщини;
• сталевий куточок;
• болти.

Для початку слід приварити до коліс заготовлені пластини таким чином, щоб їх краї стосувалися обода. Далі за допомогою болтів їх треба до нього приєднати. Потім, нарізавши куточок на шматки потрібного розміру, їх слід зварити в зуби і після установити, закріпивши на ободі. Відстань між зачепами має становити не менше 15см. Крім цього, вирішуючи питання, як самому зробити подібні колеса, варто пам’ятати, що комп’ютерні диски можна замінити вирізаними з відпрацьованого газового балона.

Купуючи колеса для мотоблока, неприпустимо економити на їх якості, вибираючи модель з найменшою ціною. Тільки добре оснащений мотоблок стане вірним і надійним помічником для свого господаря і не підведе його в самий відповідальний момент. Враховуючи це, слід орієнтуватися в першу чергу на якість, а не на ціну такої важливої частини агрегату як колеса, які відповідають за його здатність до пересування