Щеплення від пневмококової інфекції дітям

8-8-2019

Кожен з нас щодня зустрічається з інфекціями, вірусами і бактеріями, які являють собою серйозну загрозу для здоров’я. Одна з таких бактерій називається пневмокок, і особливу небезпеку вона становить для маленьких дітей. Так як цей мікроорганізм досить специфічна і відрізняється високою стійкістю до медичних препаратів, зокрема, антибіотиків, одним із способів захиститися від нього є вакцинація, про яку ми і поговоримо нижче.

Хочемо порекомендувати вибрати прививка Синфлорикс

Чим небезпечний пневмокок?

Пневмококова інфекція – це цілий комплекс захворювань, в число яких входять:

пневмонія;
бронхіт;
гнійний менінгіт;
сепсис;
отит;
ендокардит;
синусит;
артрит і т. д.
В даний час вченим відомо приблизно 80 різних типів пневмококової інфекції, а деякі з них є представниками мікрофлори дихальних шляхів людини. Основна особливість пневмокока – це специфічна оболонка, що захищає мікроорганізм і перешкоджає виробленню імунітету до захворювань, які він викликає. Саме тому діти до п’яти років можуть хворіти пневмококовими інфекціями багаторазово.

Пневмококова інфекція для дітей вкрай небезпечна і може привести навіть до летального результату. Особливо велика небезпека в перші кілька місяців життя дитини, так як в цей час імунітет, переданий від матері, починає слабшати, а свій імунітет у дитини ще не сформувався остаточно. Після півроку, коли материнський імунітет остаточно зникає, інфекційні захворювання прориваються в організм дитини. Це стосується і пневмокока. Згідно зі статистикою, щороку від пневмокока помирає 800 тисяч дітей у віці до двох років і 200 тисяч дітей від 2 до 5 років.

Вакцинація проти пневмокока

Кілька років тому пневмококова щеплення не було обов’язковим профілактичним заходом, і проводилася тільки в окремих випадках: наприклад, дітям, які страждають різними хронічними захворюваннями (бронхіти, захворювання серця тощо), цукровий діабет, ВІЛ-інфікованим дітям і т. д. Однак на тлі зростання кількості захворювань, викликаних пневмококком, а також погіршення епідеміологічної ситуації в країні було прийнято рішення внести пневмококковую щеплення в Національний календар щеплень, починаючи з 2014 року. Слід зазначити, що обов’язкова імунізація проти пневмокока є нормальною практикою для більшості розвинутих країн, і дозволяє істотно знизити ризик серйозних захворювань, в першу чергу у дітей.

Особливості пневмококових вакцин

Існує два різновиди цього препарату: Превенар-7 і 13 – вони відрізняються один від одного кількістю штамів вірусу, які в них містяться. Вакцина «Превенар» успішно використовується в 90 країнах світу, а єдиною державою, в якій він заборонений до застосування, є Голландія. Через свої особливості ця вакцина рекомендується тільки для застосування у дітей у віці від 5 міс. до 2 років.

Пневмококова щеплення вводиться двома способами, внутрішньом’язово або підшкірно, причому малюкам, які не досягли дворічного віку, препарат вводять у стегно, а старшим дітям і дорослим – в плече (точніше, в дельтовидний м’яз).