Штучне запліднення

2-27-2017

Внутрішньоматкова інсемінація – це введення спеціально підготовленої сперми за допомогою спеціального катетера безпосередньо в порожнину матки.
451-2
Таким чином, сперма не проходить бар’єри кислого середовища піхви і щільного захисного слизу шийки матки, і відразу потрапляє в нейтральне середовище порожнини матки. Читайте більш детальніше что такое эко оплодотворение

Після цього сперматозоїди самостійно просуваються до маткових труб і відбувається запліднення яйцеклітини так само, як при природному статевому контакті.

За даними літератури штучного запліднення жінки в якості лікування безпліддя застосовується вже більше 100 років. Дана процедура проводиться тільки в спеціалізованих медичних клініках за умови повного обстеження чоловіка і жінки.
Обов’язковим є дослідження стану матки і маткових труб – гістеросальпінгографія (рентгенологічне дослідження із застосуванням контрастної речовини) або лапароскопія (огляд матки за допомогою оптичного приладу – лапароскопа), щоб впевнитися у прохідності репродуктивних шляхів.

Для інсемінації може бути використана як нативна («жива»), так і кріоконсервована сперма (попередньо розморожена). Сперма перед штучної инсеминацией очищається і концентрується.
Штучна інсемінація рекомендована жінкам з підвищеною в’язкістю слизу або кислотністю піхвової середовища. З боку партнера можуть бути такі свідчення, як эрректильная дисфункція, зниження кількості рухомих сперматозоїдів або підвищена в’язкість сперми ін.

Процедура проводиться в операційній клініки, на гінекологічному кріслі спеціальним шприцом з катетером, з допомогою якого сперма і вводиться в порожнину матки. Після зазначеної процедури необхідно полежати протягом 15-20 хвилин. Процедура не вимагає знеболювання.
ЕКО – екстракорпоральне запліднення – це метод штучного запліднення, при якому чоловічі сперматозоїди і жіночі яйцеклітини (попередньо отримані з яєчників), з’єднуються поза організму, in vitro («склі», тобто в лабораторній пробірці).

Там відбувається самостійне запліднення, і отримані ембріони (1 або 2) через кілька днів переносять в матку жінки, де один або відразу обидва імплантуються в ендометрій (слизова оболонка порожнини матки) і розвиваються на протязі 9 місяців.
Для отримання яйцек
літин протягом 2-3 тижнів проводиться стимуляція овуляції гормональними препаратами. Після того, як дозріють відразу кілька яйцеклітин репродуктолог витягує їх з яєчників (проводить пункцію фолікулів) і передає в ембріологічну лабораторію.

Штучне запліднення методом ІКСІ — це одна з різновидів ЕКО. У цьому випадку лікар ембріолог з допомогою спеціальних інструментів під сильним збільшенням мікроскопа вводить в яйцеклітину найбільш фертильний сперматозоїд.
Отриманий після такого запліднення ембріон нічим не відрізняється від ембріонів, зачатих природним шляхом, і також, через кілька днів переноситься в матку жінки і розвивається протягом 9 місяців. Даний метод успішно застосовується у пацієнтів з чоловічим фактором безпліддя, коли є відхилення від нормальних показників сперми або після біопсії TESA при азооспермії.

Донорські програми при штучне запліднення

Якщо у когось з подружжя відсутні свої здорові статеві клітини ЕКО може бути здійснено також і з донорською спермою, донорською яйцеклітиною. Донор перед здачею своїх статевих клітин проходить ретельне медико-генетичне обстеження. Штучне запліднення спермою донора проводиться лише після дворазового обстеження з інтервалом у 3 місяці.

У пар де жінці протипоказано виношування дитини (наприклад, при важких захворюваннях серця) або воно фізично неможливо (з-за відсутності матки) застосовується ЕКО з сурогатною матір’ю.
Великою перевагою ЕКО є ще й те, що під час культивації ембріонів в ембріологічної лабораторії є можливість проведення преімплантаційної генетичної діагностики ембріона. Цей метод дозволяє виявити (якщо є) генетичні захворювання, хромосомні відхилення, аномалії розвитку (каліцтва). На відміну від багатьох інших клінік, «ВитроКлиник» ПГД проводиться на весь набір хромосом людини (тобто на всі 46 хромосом). Після такого аналізу в матку будуть перенесені тільки здорові ембріони.

Перед будь-якою програмою штучного запліднення пара проходить ретельне медичне обстеження на предмет виявлення можливих протипоказань. Перелік такого обстеження регламентований Наказом Міністерства охорони здоров’я і строго дотримується в нашій клініці.
Де зробити штучне запліднення?

Перед тим, як звернутися до лікаря з приводу подолання безпліддя будь-яка подружня пара задається питанням: «Де можна зробити штучне запліднення на високому професійному рівні?»
Перед вибором такої клініки дотримуйтеся наступних рекомендацій:
У клініці повинні працювати вузькі фахівці саме з лікування безпліддя: гінекологи-репродуктологи, урологи-андрологи, ембріологи та генетики.

Центр штучного запліднення повинна використовувати у своїй роботі тільки якісні та оригінальні лікарські препарати та витратні матеріали для ЕКО.

Справжні професіонали репродуктологи з кожною парою працюють індивідуально, тобто вибір методу, схем стимуляції і підтримка ранніх термінів вагітності підбирається фахівцем тільки після ретельного вивчення анамнезу подружжя, минулого досвіду ЕКО (якщо такі були), віку, стану здоров’я на даний момент мн.ін.
Досвідчені репродуктологи застосовують щадні схеми гормональних стимуляцій, піклуючись про здоров’я своїх пацієнтів та уникаючи гиперстимуляций.
Для виключення багатоплідної вагітності репродуктолог повинен переносити тільки одного або двох ембріонів (за показаннями). Три і більше – неприпустимо.
Фахівці вибраної Вами клініки повинні володіти всіма самими сучасними техніками в репродуктивній медицині: ІКСІ, ПІКС, допоміжний хетчинг, генетична діагностика ембріона та ін.
Аналізи сперми повинні виконуватися в лабораторії самої клініки фахівцями эмбриологами, які оцінюють не тільки морфологію сперматозоїдів, але і їх фертильність.

Вибирайте клініку, яка співпрацює з клініко-діагностичної лабораторії, сертифікованої за міжнародними стандартами ISO. Якість виконуваних аналізів відіграє найважливішу роль при підготовці до ЕКЗ.
Заздалегідь переконайтеся, що від первинної консультації і до кінця всієї програми ЕКЗ або штучної інсемінації Вас буде вести один і той же репродуктолог (за винятком форс-мажорних ситуацій). Це говорить про відповідальність і націленості лікаря і клініки на позитивний результат.

Віддавайте перевагу тим клініки, де лікарі залишають пацієнтам свої контакти для зв’язку. У Вас буде можливість зателефонувати або написати на електронну пошту своєму лікареві, якщо потрібні якісь уточнення або виникнуть питання.

Добре, якщо в цій же клініці, де Ви будете робити ЕКО є можливість залишитися для спостереження вагітності. Лікарі, знаючи всі нюанси Вашої вагітності, і маючи спадкоємність між собою, зроблять все, щоб довести її до кінця – народження здорової дитини.

Ціна в Москві на програми штучного запліднення в різних клініках може істотно відрізнятися. Обов’язково уточнюйте в менеджера, скільки коштує штучне запліднення і що конкретно входить в кожну цікаву для Вас програму, можна додавати туди якісь додаткові послуги, наприклад, ІКСІ або хетчинг, чи є варіанти з донорськими клітинами і ембріонами. Широкий асортимент різних програм – великий плюс клініці. Це означає, що в цьому центрі штучного запліднення лікарі володіють усіма сучасними техніками ДРТ і можуть дозволити собі підібрати будь-яку програму для кожної пари.
Штучне запліднення не є методом лечениея безпліддя, а методом подолання безпліддя. Таким чином, воно долає перешкоди для досягнення вагітності. В даний час штучне запліднення використовується для подолання практично будь-яких причин безпліддя і дозволяє обійти багато проблеми з зачаттям.