Вибір Юридична література і Право

3-25-2020

not found
choice of citizenship, optation) — в міжнародному та конституційному праві вибір громадянства особами, що мають подвійне громадянство, або проживають на території, яка змінила державну належність. У широкому сенсі оптація означає право вибору громадянства з будь-якої причини є винятком із загального порядку придбання громадянства.
Також хочемо вам порекомендувати mybook.biz.ua
Особи, яким надано право оптації, повинні протягом заздалегідь визначеного терміну зробити вибір: або зберегти громадянство держави, в якому вони раніше проживали; або отримати громадянство тієї держави, якій фактично відходить територія. Діти, як правило, при оптації слідують громадянства батьків. Також при оптації за особами зберігаються їх майнові права. Ряд угод про оптації в післявоєнний період уклав і СРСР. Був також укладений договір про обмін населенням між Польщею і СРСР: особи польської і єврейської національностей, що проживають в СРСР здобули право на виїзд в Польщу, а особи російської, української, білоруської, русинської і литовської національностей, котрі проживають на території Польщі, мали право вийти з польського громадянства і переселитися на територію СРСР[ 1]. На думку деяких дослідників, при виході зі складу СРСР Прибалтійських держав право оптації російськомовного населення в цих країнах було порушено, в результаті чого з’явилася категорія населення з так званим статус «негромадян», тобто осіб, фактично позбавлених ряду цивільних прав[ 7]. Оптації: з ким і коли в XX столітті Росія обмінювалася населенням (неопр. Міжнародно — правове регулювання питань громадянства при територіальних змінах у Європі в XX столітті. Актуальні питання громадянства, безгромадянства та біженців при правонаступництві держав // Журнал міжнародного права і міжнародних відносин.
Попередження і скорочення безгромадянства та захист апатридів: закінчення Виконавчого комітету УВКБ ООН № 78( XLVI) // упоряд. Російське громадянство жителям Криму і Севастополя: деякі підсумки перехідного періоду // Вісник Саратовської державної юридичної академії. Громадянство і оптація в міжнародному праві.
Це заготовка статті з міжнародного права. Ви можете допомогти проекту, доповнивши її.
Текст доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution — ShareAlike; в окремих випадках можуть діяти додаткові умови.
Шаблон: Примітки»,».
Шаблон: Стаття»,».
Шаблон: Внешние_ссылки»,».
Шаблон: Боковая_навигационная_таблица»,».
Шаблон: Публікація»,».