Вибираємо ковдра для глибокого сну

3-23-2018

На написання цієї статті-огляду мене надихнули:

Осінь і наступають холоди. У міру падіння температури нижче нуля, почало зміцнюватися неясне бажання придбати собі щось затишне і тепле до майбутньої зими.
Мій кіт. Кажуть, що коти – відмінні грілки. Муркотання, безсумнівно, річ вельми приємна і затишна, але «гріти» — це, напевно, було все-таки про душу. Кіт із завданням поліпшення мікроклімату один не справляється, а значить потрібно ковдру!
Відсутність відповідного ковдри після переїзду. Так вже вийшло, що після переїзду на вибір було старе ватне важезну ковдру або жахливо колюче й жорстке радянських ковдру (ну або мерзнути). Жоден з варіантів мене не влаштував.
Майже повна відсутність нормальних, простих і зрозумілих статей за вибором ковдр. Рекомендую купити ковдру на сайті https://lascala.ua/

Довелося, помирая від нудьги, читати купу довгих і малоинформативных текстів і у всьому розбиратися самій.

Що потрібно знати, щоб вибрати краще ковдру?
Для початку, необхідно зрозуміти, яке ковдру вам взагалі потрібно. Тут все просто:

Розмір
Дитяче, односпальне, полуторка, двоспальне євро – з цим, думаю, кожний сам зможе розібратися, дивлячись на своє ліжко. На всякий випадок уточню, односпалка — це де помещаетесь тільки ви, полуторка — ви і три коти, двоспальне — ви і 5-7 котів (ну, або в крайньому випадку, чоловік).

Натуральне чи ні
Кому-то принципово, щоб було натуральне, комусь ні. З цим ми докладніше розглянемо нижче, розглянемо плюси і мінуси.

Є алергія на будь-який наповнювач
Ось тут дуже важливо заздалегідь дізнатися про це, щоб не страждати потім і не думати, кому подарувати свою обновку. Малоймовірно що у вас є алергія, якщо ви побували в безлічі різних місць (гості, готелі, друзі) і вам, коли ви лягаєте в ліжко, не хотілося чхати, кашляти, свербіти і іншим чином заважати іншим спати.

Густина наповнювача
Іншими словами — теплота ковдри. Це дуже важливо звернути увагу, особливо тим, хто сильно мерзне або мешкає за Уралом (адже там теж хтось живе, так?). Один вид ковдри легко може мати 3-4 ступеня щільності (цифри тут наводити безглуздо, бо вони різні для різних типів ковдр).

Технологія пошиття
Пишуть про стьобані, каростепные і касетні. Можна в інтернеті почитати визначення, але як на мене – це не так важливо, як наповнювач і саме якість виробу.

А тепер – які ж є види ковдр і в чому їх краса?
Пухові ковдри
Такі ковдри м’які, легкі, об’ємні, добре зберігають тепло, але разом з тим дорогі, зовсім не терплять вологості і є розсадником пилових кліщів. Це точно не варіант для астматиків та алергіків. Крім того, вимагають до себе особливий догляд (треба струшувати, розправляти, провітрювати, регулярно віддавати в хімчистку).

Наповнювач – в різних пропорціях пух і пір’я птахів. Найчастіше використовуються гусячі, іноді — лебедині (тільки от лебеді у червоній книзі). Самими бюджетними вважаються гусячі (вони ж і менш теплі і легкі). Кажуть, ще роблять з гагачого пуху, самі теплі і легкі, але ціну на них навіть озвучувати непристойно.

Вовняні ковдри
Їх найбільше люблять за гарне поглинання вологи(не буде «парникового» ефекту) і за відмінне збереження тепла. Ах так! А ще, як кажуть, лікувальний ефект для людей з хворими суглобами. Цікаво, наскільки це правда?

Вовняні ковдри поважче пухових, грубіше. Ковдри старого типу нестерпно колятся. Нові технології виготовлення зробили крок у розвитку цього типу ковдр. При якісному виробництві і хороших, досить щільних тканинах — вони нарешті не колятся (у що я все одно вірю насилу).

Бувають овечі (грубі, дешеві) і верблюжі (одні із самих теплих). Верблюжі, на відміну від овечих, більше на слуху і їх часто рекомендують.

Ватяні ковдри
Кого тільки не придавливали цим ковдрою в дитинстві? Воно раніше було практично в кожному будинку. Зараз же можна сміливо сказати, що це застарілий наповнювач. Так, натуральний, дешевий, але важкий, щільний, отсыревающий з часом і втрачає форму. Така ковдра неминуче скочується в грудки, набуває запахи і має проблеми з пранням, його не беруть в хімчистку. Строго рекомендую залишити цей вид ностальгією з дитинства і відправити лежати в шафу, якщо раптом у вас таке завалялося.

Шовкові ковдри
Сприймаються все-таки більше якимось капризом або екзотикою. Вони досить важкі і дорого коштують. З особливостей варто відзначити те, що в них не заводяться кліщі і бактерії.

Вони не викликають алергії і добре вбирають вологу, підтримуючи комфорт.

Взимку використовують ковдри з великою кількістю наповнювача, а для літа є, відповідно, легкі варіанти. Догляд за ними вважається складним і його варто вивчити перед покупкою.

Бамбукові ковдри
Вони стрімко набирають популярність завдяки доступній ціні, гипоаллергенності, антибактериальности і хорошим теплорегулюючі властивостями. А також добре вбирають і випаровують вологу, не збирають пил і не електризується. Бамбук вважається довговічним матеріалом і при якісному виготовленні, зносостійким. При купівлі «бамбукко» спочатку буває жорсткувато, з часом стає м’якше.

Евкаліптові ковдри
Хотіли відчути себе пандою? Евкаліптова ковдру — ваш вибір Лиоцелл (волокно евкаліптового дерева) на 100% натуральний, безпечний у всіх відносинах, має протимікробні властивості, однак вимагає особливого догляду — не більше 40 градусів при пранні. Цікавим фактором є здатність ковдри залишатися прохолодним навіть у літню спеку, проте існують і «зимові» варіанти, дуже й дуже теплі. Евкаліптова ковдру, на мій скромний погляд, може стати досить цікавим подарунком любителю затишку.

Ковдри з морських водоростей
Так, бувають і такі. Практично скрізь пишуть про те, що ковдра має виражений антицелюлітний ефект, насичує організм киснем і мало не спить за тебе. Повірити в це складно і я навряд чи радимо вибирати це ковдру в тому випадку, якщо ви шукаєте для себе і надовго. Прати «морське» ковдру можна в звичайній пральній машині при температурі не >60 градусів.

Це були основні натуральні наповнювачі мого огляду. Тепер — кілька слів про синтетичні. В цілому вважається, що вони «не поступаються за експлуатаційними характеристиками» (не гірше) одеялам з натуральними наповнювачами. Однак зустрічається чимало відгуків людей, що синтетика менше тепла і «дихає» гірше. Також вони менш затишні і комфортні.

Але варто відзначити і їх плюси. Синтетичні ковдри не викликають алергії, невибагливі у догляді, чудово перуться в звичайній пральній машині і швидко сохнуть, недорого коштують і не бувають важкими.

Синтетичні наповнювачі ковдр
Ковдри з наповнювачем із синтепону
Дуже легкі, «спекотні» і недорогі, але швидко втрачають форму і погано «дихають»(не пропускають достатню кількість повітря).

Ковдри з наповнювачем з поліестеру
Дуже м’які, теплі і легкі. За запевненням виробників, не поступаються в якості і властивості вовняним одеялам, але виграють у м’якості і здібності краще тримати нагріте повітря. Невибагливість в догляді і можливість прання навіть при високих температурах йде як бонус.

Ковдри з наповнювачем з холлофайбер
Добре зберігають форму (ковдру можна бгати як завгодно, запихати у вузькі полки, щільно складати – не заминается і швидко розправляється, коли дістанеш). Легко стирається в пральній машинці, також не втрачаючи форми. Ці ковдри порівнюють з ковдрами з пуху, ставлячи в плюс холлофайбер можливість переносити будь-яку вологість, гіпоалергенність, відсутність вимог по особливому зберігання та догляду. Розчаровує той факт, що при зовнішній їх пухнастості, затишності й теплості, вони, насправді, не дуже теплі.

Ковдри з екстрактом (наповнювачем) алое-вера
Мабуть, буде достатньо сказати, що такий наповнювач використовують при виробництві хороших дитячих іграшок. В якості основи використовується холлофайбер чи інша синтетика, до якого приєднується наповнювач з просоченням алое-віра. Виходить гіпоалергенне ковдру з «корисними» властивостями, який можна без побоювання класти в ліжечко дитині.