Видалений зуб. Що робити далі?

3-30-2018

Видалення – крайня міра, до якої вдаються стоматологи, якщо вже неможливо ніякими методами вилікувати або відновити пошкоджений зуб. Після цього потрібен час для того, щоб зажила лунка. Далі потрібно вирішувати питання про штучне відновлення втраченого зуба.хочу порекомендувати зробити http://lukashuk.com.ua/services/implantat-zubov/ за найкращою ціною

Реабілітаційний період після видалення зуба
Перші дві години після видалення – найважливіші. Лікарі рекомендують утримуватися не тільки від прийому їжі, але й від пиття. Справа в тому, що після процедури в зубній лунці повинен утворитися природний кров’яний згусток, який буде служити бар’єром від проникнення в ранку мікробів і бактерій. З цієї ж причини не можна полоскати рот протягом 2-3 днів після видалення.

Навіть при абсолютно благополучною операції десна може кілька днів хворіти. Порадьтеся з лікарем, який знеболюючий препарат буде в цьому разі найбільш ефективним.

Поспостерігайте за станом ясна в місці видалення протягом тижня. Як правило, цього часу достатньо, щоб ранка закрилася і перестала кровоточити. Якщо ви помітили нагноєння в області видаленого зуба, варто негайно звернутися до лікаря. У таких випадках призначають антисептичні ванночки і полоскання. При виникненні ускладнень лікар призначить курс антибіотиків.

Після складної операції, яка супроводжувалася надрізом десни або висвердлюванням частини кістки, призначають рецептурні препарати, що прискорюють загоєння.

Під час чищення зубів протягом двох тижнів намагайтеся не зачіпати зубну лунку, щоб не травмувати відкриті тканини і не видалити кров’яний згусток.

Утримайтеся від дуже гарячої або холодної їжі, намагайтеся при пережовуванні перерозподілити навантаження на іншу сторону порожнини рота.

Методи відновлення втрачених зубів
Як правило, на повне загоєння ясен, після видалення зуба потрібно близько місяця. Після цього можна вирішувати питання про відновлення втраченого зуба і його функції.

Сучасна стоматологія пропонує три варіанти вирішення проблеми:

встановлення незнімних мостоподібних протезів і конструкцій;
застосування знімних протезів;
імплантацію зуба.

Для установки незнімних протезів потрібно, щоб справа і зліва від лунки були присутні не видалені опорні зуби, на які кріпитиметься конструкція. Ці зуби накриваються коронками, між якими зміцнюється протез.

При відсутності опорних зубів чи у випадку великого проміжку без зубів, застосовують знімні протези. Існує кілька видів таких конструкцій: з акрилового пластику, з нейлону і протези бюгельного типу, в яких використовуються металеві дуги.

Все більше пацієнтів вибирають третій вид відновлення втраченого зуба – імплантацію. В основі методу лежить вживлення в кісткову тканину ясен імпланта – титанового кореня, з подальшим нарощуванням на нього штучного зуба.

Сучасні методики імплантації
При виборі методу імплантації лікар вивчає стан зубів і ясен пацієнта. Обов’язковою умовою для можливості проведення імплантації є достатня кількість кісткової тканини.

Існує два основних види імплантації:

Двохетапна імплантація . Першим етапом лікар встановлює імплант. Протягом 3-6 місяців відбувається повне вживлення титанового кореня в десну, після чого проводять встановлення абатмента (підстави для кріплення зуба) і самого штучного зуба.

Одноетапна імплантація . У цьому випадку імплантація, встановлення абатмента та тимчасової коронки роблять в один прийом.

Розрізняють так само відстрочену імплантацію та імплантація відразу після видалення зуба. У першому випадку процедуру проводить після закінчення 2-4 місяців після видалення, коли лунка повністю заросла і кісткова тканина відновилася. При другому способі в лунку, яка утворилася після видалення зуба, відразу ж впроваджують імплант.

Правильно підібрати методику може тільки лікар. Необхідно врахувати особливості конкретного пацієнта і отримати повну інформацію про стан його здоров’я.