Як навчатися швидкісного читання.


Як навчатися швидкісного читання.
Навіщо нам навчання швидкісного читання, запитають деякі. Кожен день по годині і так майже цілий місяць. Вік такий, час такий. Питання в тому, наскільки легко і швидко можна навчитися методики швидкочитання. Хтось освоює її місяцями, хто боїться приступити, бо почув багато неприємного про методики, що часто абсолютно безпідставно. На великих просторах інтернету безліч книг, статей і відкритих курсів. Зараз все можна знайти, безкоштовно і легально. До речі, у мене є цілий огляд книг зі швидкісного читання — все для вас. Таке навчання швидкісного читання буде дуже економно. Велика частина матеріалів дістанеться вам безкоштовно або за невеликі гроші, якщо ви купите книги. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі техника скорочтения.
Ви можете вибрати комфортний режим тренувань, в якому вам не потрібно поспішати, встигати за групою, їздити кудись або чекати вебінарів. Немає жодних зовнішніх впливів: робите тоді, коли можете. Як показує досвід, мій і моїх колег, самостійне навчання дуже і дуже рідко дає хороший результат. Велика частина людей навіть розчаровується в навчанні швидкісного читання, спробувавши займатися самостійно, оскільки результат був нульовим. Деякі відзначають невелике збільшення швидкості, що, звичайно, добре, але не варто витрачених зусиль. Є лише одиниці, у яких виходить серйозно, тобто хоча б у 3-4 рази збільшити швидкість читання.
Особисто мені не зустрілося людини, отримав такі результати від самостійного навчання. Слабка мотивація. Скорочитання — це навичка, тренуємий вправами. Якщо загальні підходи і установки про читанні ми можемо засвоїти з книг, то на вправи у нас часто немає сил, часу, бажання. Так легко пропустити тренування з-за «більш важливих справ», легко закинути, ледве почавши. На жаль, це властиво будь-якій самостійного навчання. Висока ймовірність позитивного результату. Досвідчений тренер здатний довести вас дійсно до хорошого результату і реально збільшити вашу швидкість читання і розуміння тексту. Ви працюєте в групі, спілкуєтеся з іншими учнями.