Як правильно стежити за здоров’ям порожнини рота.

4-2-2018

Як правильно стежити за здоров’ям порожнини рота.
Деякі вважають, що досить вранці і перед сном в поспіху «поелозить» щіткою по зубах, щоб не мати проблем. Зрозуміло, цього недостатньо. Як правильно доглядати за зубами, щоб посмішка в будь-якому віці була безмежною, розповість Бато Митриков, головний лікар Центру стоматології Art Smile, кандидат медичних наук. Зуби малюка закладаються вже на 5-6 тижні вагітності, тому дуже важливо, як жінка ставиться до своїх зубах. У цей чудовий час зіпсувати зароджуються молочні зубки може хвороба матері, в тому числі і її зубів. Адже хворі зуби і ясна — це джерело інфекції для організму, яка може призвести до небажаних наслідків. Тому перед плануванням вагітності обов’язково потрібно пройти консультацію стоматолога і в разі необхідності пройти лікування заздалегідь. Всі батьки чекають першого зуба з нетерпінням. І тут виникає питання, а в якийсь момент він все ж з’являється? Спочатку він прорізується, а потім повільно протягом декількох місяців зростає. Поки батьки чекають повного появи зуба-красеня, він вже уражається карієсом і потрібно йти до дитячого стоматолога. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі ирригатор.
У період прорізування зубів порожнину рота активно заселяється мікроорганізмами, 99% яких можуть жити тільки на поверхні емалі. У цей період малята дуже чутливі до різних хвороб. Чистити молочні зуби обов’язково, з ними дитина буде жити з 3-6 місяців до 12-14 років. Від їх цілісності залежить не тільки загальний розвиток дитини: правильна мова, дихання, травлення, психологічна впевненість у собі. При їх руйнуванні бактерії занурюються вглиб десни і вражають ще не прорезавшийся зачаток постійного зуба. Після прорізування такий зуб може мати жовті плями, лінії, штрихи, нерівності. Процес може закінчитися передчасним видаленням «хворого». А що утворилася на його місці порожнеча спровокує уповільнений розвиток щелепи. До моменту появи постійного зуба в цьому місці формується скупченість і викривлення зубного ряду. Доведеться виправляти прикус. Від 6 місяців до 5-6 років доглядати за зубами повинні батьки.
Щоб сформувати позитивні емоції від процесу, необхідно перетворити його в гру. Зубної пасти та щітки буде достатньо для догляду. Для максимального зменшення періодів «бродіння» залишків їжі, прийом їжі (навіть однієї цукерки) потрібно скоротити до 3-4 разів на день, не частіше. В цей період відбувається зміна молочних зубів на постійні. До дитини приходить усвідомлене розуміння значущості особистої гігієни порожнини рота. Але дорослі все ще зобов’язані контролювати процес, щоб дитина виконувала всі рекомендації правильно. Коли виникло більшість постійних зубів, а це після 14 років, можна встановлювати брекет-системи для остаточного виправлення прикусу. У разі видалення зуба в цьому віці обов’язково потрібно відвідувати ортодонта, так як протезування та імплантація можливі тільки після 18 років. У цьому випадку не варто затягувати, тому що найкраще лікування — це профілактика. Те ж саме стосується і карієсу.