Як робити масаж медичний

2-24-2017

массажОскільки це досить легкий масаж, для нього потрібно не більше чверті маленької чашки теплої олії. Застосовуйте очищене масло горіхів або насіння, яке продається в магазинах здорового харчування; також можна замовити масло, настояне на травах. Для типу Вата найкраще підходить кунжутне або мигдальне масло; Пітта чуйна до оливкової і кокосовому маслу, а Капха отримує максимальну користь з легких і теплих масел, таких, як соняшникова і кунжутна. Пропоную почитати  медицинский массаж в Медиком

Щоб підігріти масло, налийте три столові ложки в пластикову чашку або пляшечку і помістіть їх в гарячу воду. Через 1-2 хвилини масло досягне температури тіла. Можна також помістити посуд з маслом в мікрохвильову піч на 10-15 секунд; важливо тільки не перегрівати його.

Краще всього застосовувати масло, поміщене на дуже короткий період у високу температуру. Можна уважно підігріти його до 100 градусів, прийнявши необхідні заходи проти займання.

Найкраще місце для масляного масажу — ванна кімната. Абьянга, хоч і несе величезну користь для тіла, досить пачкающий процес. Як би ви не були акуратні, кілька крапель олії обов’язково впадуть навколо. Тому подстилайте під ноги пластиковий килимок або шматок поліетилену, або помістіть пластмасову табуретку у ванну і робіть процедуру там. Міні-масаж, наведений у кінці розділу, можна зробити без особливих бризок.

Повний масаж (5 — 10 хвилин)

Почніть з голови, налив чайну ложку теплого масла на волосисту частину. Ретельно масажуйте шкіру голови долонями і пальцями, покриваючи всю її поверхню невеликими круговими рухами, як при митті голови. Переходьте до лиця і вухам, торкаючись їх більш ніжно. Легкий масаж скронь і зворотної поверхні вух чудово заспокоює Вата-дошу.

Візьміть ще трохи олії на долоні і переходите до масажу шиї (спереду, потім ззаду) і плечей. Масажуйте всією поверхнею долоні і пальців.
Ретельно масажуйте руки, круговими рухами в суглобах і поздовжніми — у довгих кістках.

Переходячи до масажу тулуба, важливо не перестаратися. Застосовуйте широкі і ніжні кругові рухи, масажуючи по черзі груди, область шлунка і низ живота. (Традиція Аюрведи рекомендує рухи за годинниковою стрілкою). Рухи вгору-вниз гарні для ключиць.

Візьміть ще трохи олії на долоні і приступайте до масажу спини, наскільки можете її дістати без напруги, рухами вгору-вниз.

Ретельно масажуйте ноги тими ж рухами, що і руки — круговими рухами в суглобах і поздовжніми по кістках.

Залишками масла ретельно масажуйте стопи і пальці на ногах.

Змивання мастила: зберігати тонкий, майже невиразний шар масла на шкірі та волоссі вважається сприятливим для тонусу шкіри, врівноваження Вати і зігрівання м’язів протягом дня. Тому, рекомендується приймати теплий, а не гарячий душ і ніжне мило. Якщо ви відчуваєте себе комфортно з маслом на волоссі, то змивати його не обов’язково, хоча більшості людей захочеться застосувати шампунь.

Міні-масаж (1-2 хвилини)

Абьянга для всього тіла іноді займає надто багато часу з ранку, тому краще робити короткий масаж, ніж взагалі не робити його. Найбільш важливі частини тіла для цього — стопи і голова, і їх можна масажувати, просто сівши на край ванни. Для цього міні-масажу потрібні всього дві столові ложки теплої олії.

Першу ложку втирайте в шкіру голови, як було описано вище, круговими рухами долонь і пальців. Масажуйте чоло від скроні до скроні, а потім круговими рухами, віскі і зворотну поверхню вух. Переходите до масажу шиї — спереду і ззаду.
Другий ложкою масла масажуйте стопи поверхнею долонь, втираючи масло в пальці ніг круговими рухами пальців рук. Енергійно розтирайте підошви рухами взад-вперед. Відпочиньте кілька секунд, щоб масло вбралося, а потім прийміть душ або ванну.