Як вибрати документ камера

3-6-2021

Очевидно, цю статтю потрібно було опублікувати в минулий день знань, тому що конструкція і функціональність розглянутих пристроїв як не можна більше підходять саме для процесу навчання. Портативність, простота підключення і налаштування, наявність відеовиходів різних форматів, можливість миттєвого запису з подальшим відтворенням — сукупність цих якостей ідеальна для будь-якого навчального закладу. Звичайно ж, ніхто не відкидає інші ідеї експлуатації документ-камер. Наприклад, проведення презентацій, виставок та аукціонів з демонстрацією предметів, експонатів або лотів. Також хочемо порекомендувати вибрати https://tech-pro.com.ua/uk/catalog/dokument-kamery/ на сайті по найкращій ціні.

Передбачаючи ймовірні коментарі на тему» для вирішення таких завдань підійде будь-яка відеокамера або фотоапарат зі штативом«, скажімо, що вузькоспеціалізований пристрій завжди і в усьому виявляється вище на голову самого» навороченого » сурогату. Про це знає будь-хто, хто змушував техніку виконувати невластиві їй функції.

Конструкція, технічні характеристики

Надані для тестування документ-камери належать до різних цінових категорій. Ці пристрої мають різні розміри і масу, а також можливості. А ось комплектність у них абсолютно однакова.

Дизайн обох документ-камер однаково простий: на вигляд це звичайна настільна лампа з «гусячою шиєю», з тією різницею, що на додаток до лампи тут вмонтована камера. Гнучкий кронштейн молодшої камери, doko ds08fs, досить жорсткий, щоб можна було повернути і зафіксувати камеру в будь-якому напрямку і під будь-яким кутом. А ось до «гусячої шиї «старшої моделі, doko dc810f, є претензії: вона могла б бути і жорсткіше, щоб важкий освітлювально-камерний блок не» гуляв», а утримувався точно в бажаному положенні.

Підставка, до якої кріпиться гнучкий кронштейн з освітлювально-камерним блоком — це центр управління пристроєм, забезпечений необхідними кнопками, іч-датчиком, мікрофоном і сполучними інтерфейсами.

Набір кнопок у документ-камер різний, але функціональність, яку вони надають, практично однакова: включення/вимикання живлення і лампи підсвічування з трьома ступенями яскравості, виклик службового меню і навігація по ньому, зум/переворот картинки, управління відтворенням записаного раніше матеріалу і видалення непотрібних файлів, примусове підстроювання фокуса, зміна активного відеовиходу з hdmi на vga і назад. У «старшій» моделі камери doko dc810f є кнопка passthrough, що відповідає за передачу сигналу від зовнішнього джерела з vga/hdmi-входів на vga/hdmi-виходи: в її конструкції крім виходів передбачені ще й наскрізні входи, що дозволяє підключити додаткове джерело сигналу. Таким чином, doko dc810f може використовуватися як відеомікшер з можливістю вибору сигналу як з камери, так і з будь-якого зовнішнього джерела-комп’ютера, медіаплеєра і т. Д.

Також в цій старшій моделі є розташований в центрі панелі додатковий набір кнопок, в сукупності грає роль п’ятипозиційного джойстика для навігації по службовому меню.

Набір інтерфейсів в розглянутих моделях також різниться, так само як і їх розташування. Так, задня панель корпусу doko ds08fs містить лише порт micro-usb, вхід мережевого адаптера живлення і отвір кенсінгтонського замку. У старшої моделі на цій панелі знаходяться вхід адаптера живлення, вхід і вихід vga, вхід і вихід hdmi з роз’ємом mini, а також додатковий інфрачервоний датчик для уловлювання команд з пульта дистанційного керування.

Але де ж розташовані відеоінтерфейси молодшої моделі? а ось вони, на правій боковині корпусу: виходи vga і mini-hdmi. Тут же знаходиться слот для карти пам’яті формату sdhc. У doko dc810f на правій стороні корпусу знаходиться такий же слот карти пам’яті, а поруч з ним — порт usb 2.0 типу b.

Обидва пристрої оснащені різьбовим кріпленням, виконаним за стандартом vesa з розмірами 75×75 мм. Це дозволяє закріпити документ-камери на кронштейнах, призначених для побутової техніки.

Ось воно, основна відмінність розглянутих камер: оптика. Якщо в молодшій моделі використовується типовий мікроглазок, що нагадує недорогі оптичні системи, що застосовуються в веб-камерах, то старша модель оснащена серйозною системою лінз. Це не тільки збільшує чутливість і роздільну здатність камери. Головна перевага-наявність в doko dc810f 10-кратного оптичного зуму. Такий оптичний трансфокатор відсутній в молодшій моделі doko ds08fs, його замінює електронне (програмне) збільшення, як в смартфонах. До речі, на наступній фотографії у старшої камери можна бачити регулювальне кільце, що обрамляє об’єктив. Воно має м’який чіткий хід і призначене для повороту всього оптико-електронного блоку навколо своєї осі на 90°.

Лампи підсвічування в обох пристроях мають три рівні яскравості. Загальна яскравість підсвічування в розглянутих камерах, звичайно ж, різна. Вона відповідає кількості білих світлодіодів-в молодшій камері їх чотири, в той час як старша камера оснащена дев’ятьма світлодіодами.

Адаптери для з’єднання документ-камер з мікроскопом складаються з пластмасового кільця різної конструкції і двох гумових ущільнювальних насадок з діаметрами 28 і 31 мм, які забезпечують щільний охоплення окуляра мікроскопа.

Різниця конструкцій насадок полягає в тому, що в молодшій моделі насадка пристібається до блоку камери, а в старшій нагвинчується прямо на об’єктив.

У комплектах камер є однаковий інфрачервоний пульт дистанційного керування. Фосфорні кнопки світяться в темряві, що допоможе зорієнтуватися виступаючому. Набір кнопок дозволяє здійснювати трохи більше операцій, ніж передбачено кнопками на корпусі камер. Але ось дивина: з цього пульта не можна включити лампу підсвічування камер, відповідної кнопки тут просто не передбачено.

Ще один аксесуар в комплектації обох камер-невеликий антибліковий лист з напівпрозорого матового пластику.

Він поміщається поверх демонстрованої глянцевої поверхні (наприклад, журнальної сторінки або фотографії) для того, щоб зменшити дзеркальні відблиски від лампи підсвічування.