Як вибрати квартиру для покупки

1-19-2017

Як вибрати квартиру для покупки
Вітаю всіх читачів мого блогу з нерухомості! Як вибрати квартиру для купівлі і на що звернути увагу? Це питання особливо цікавить тих, хто купує квартиру вперше. І в цьому пості я постараюся максимально повно відповісти на нього, Хочу вам порекомендувати ЖК «Лесной квартал» в Броварах: когда приятная цена и хорошие отзывы — лишь малая часть преимуществ .

Купівля своєї першої квартири – це мрія багатьох, особливо молодих сімей. Але це ще й серйозний крок, який тягне за собою не тільки одноразові великі, а для багатьох навіть величезні витрати, але і на порядок збільшує ваші щомісячні витрати, якщо ви, звичайно, не живете на знімній квартирі, за оренду якої також доводиться чимало платити.

І перш ніж відправитися в нелегкий шлях пошуку своєї першої квартири, прочитайте список певних факторів, на які варто звернути увагу, щоб правильно вибрати квартиру для покупки.

Ринок
Ринок нерухомості можна умовно розділити на дві групи: ринок покупця, ринок продавця.

Як вибрати квартиру для купівлі і на що звернути увагу

Ринок покупця – це коли речень об’єктів нерухомості на ринку більше, ніж є на них покупців. Це, як правило, відбувається в періоди різких стрибків інфляції, як наприклад, було в 2014-15 роках, так і зараз, власне, ринок ще не зовсім урегулировался.

Ринок продавця – навпаки, виникає, коли кількість продаваних квартир не покриває всі запити покупців.

Однак, вибираючи квартиру для покупки, важливо розуміти, що для кожного району властиве коливання ринку або в одну, або в іншу сторону. Тому першим ділом варто поговорити зі своїм агентом по нерухомості (як вибрати хорошого ріелтора я писала тут, рекомендую почитати), щоб зрозуміти, наскільки негативно для покупця буде вплив ринку, тобто наскільки пропозиція квартир переважає над попитом. І в разі великої кількості пропозицій по відношенню до попиту, покупець може розраховувати на певне зниження ціни в момент укладання угоди.

Що потрібно зробити до того, як почати займатися підбором квартири
Покупка квартири – це аж ніяк не банальний похід в супермаркет за продуктами, і навіть не покупка автомобіля. Це складний процес, що вимагає підготовки і вивчення певних документів, таких як документи на отримання кредиту (якщо необхідно), вивчення документів, що підтверджують права власності продавця на квартиру і т. д. Власне, всі ці нюанси вам розповість ваш брокер з нерухомості.

перша покупка недвижимостиГлавное, не поспішайте віддавати за квартиру всі гроші, пробуйте торгуватися. Гроші вам ще ой як знадобляться для закриття витрат по переоформленню квартири, деяких ремонтних робіт, які, як правило, виконує практично будь-який покупець в придбаній квартирі, а тим більше, якщо це новобудова, то вам і взагалі може знадобитися чимала сума, щоб належним чином облаштувати своє нове житло.

Також у разі, якщо вам для покупки квартири потрібен кредит, я б рекомендувала спершу отримати хоча б попереднє схвалення банку, щоб можна було розуміти на яку квартиру ви можете розраховувати. На жаль, у моїй практиці було кілька випадків, коли покупцеві дуже сподобалася квартира, і він вже зійшовся за ціною з продавцем, потім йде в банк за відсутньою сумою, а йому просто відмовляють у кредиті. Відповідно грошей не вистачає, і покупець змушений шукати інші більш прості і вже менш вигідні для нього варіанти.

Тип квартири і місця розташування
В якій квартирі ви подумки бачите себе? Це велика дворівнева квартира в новому будинку? Або це затишна квартира в тихому районі? Для вас важлива наявність парковки біля будинку? Де буде грати ваша дитина в теплі літні дні? Чи потрібно вам зручне місце для віддаленої роботи вдома? Таких питань може бути безліч, але на них треба відповісти, щоб визначити для себе, яка квартира для вас буде ідеалом. І вже потім, відштовхуючись від ідеалу і наявної суми грошей, переходити до пошуку відповідних варіантів.

квартира мрії

При цьому не поспішайте сильно урізати свій список бажань, розкажіть про своїх «хотєлка» вашій брокеру, може в нього відразу ж знайдеться максимально підходящий для вас варіант.

Що ж стосується перегляду різних варіантів, то я б радила вам ходити на перегляди кваліфікованим ріелтором, т. к. він зможе допомогти вам розібратися з документами, що підтверджують права власності на квартиру, а також підкаже, на що варто звернути увагу в самій квартирі і натякне, коли можна починати торгуватися.

Спілкуючись з власником квартири, обов’язково уточніть у нього, скільки в середньому щомісяця він платить за рахунками комунальних послуг, т. к. це також важливо.

Віддаленість від роботи
Робота – це теж одна з важливих складових при виборі квартири, і на це також необхідно звернути серйозну увагу. По-перше, потрібно розуміти, наскільки ваша робота стабільна. До речі, на цей фактор дивляться ще й банки, коли ви берете у них кредит. Можливо ваше територіальне переміщення по роботі в найближчі кілька років (наприклад, переведення в інший регіон на іншу посаду)? Все це важливо хоча б тому, що, змінюючи роботу, ви можете захотіти змінити і квартиру, а може, залишитеся жити в колишній, але будете їздити на роботу щоранку, виходячи з дому на кілька годин раніше. Погодьтеся, адже часто так буває, коли ми прив’язуємося до місця і відчуваємо себе щасливо у своїй затишній квартирі, хоча і шалено втомлюємося від дороги на роботу і назад.віддаленість квартири від роботи

А може ви взагалі працюєте вдома, і тоді вам просто потрібно буде подбати про те, щоб купується квартирі можна було обладнати для себе комфортне робоче місце, будь то невелика майстерня або міні-офіс.віддалена робота

Домашній ремонт і технічне обслуговування
Деякі витрати обов’язково підуть на ремонт і технічне обслуговування придбаної квартири. Думаючи про те, яку квартиру ви можете собі дозволити, не забувайте про цих витратах. Обов’язково добре огляньте підходящий для вас варіант квартири перед покупкою. Раптом виявиться, що, приміром, кондиціонер потребує заміни, або і зовсім протікає дах. Відповідно, при відсутності необхідних коштів, вам потрібно буде відкладати ці гроші кожен місяць, щоб покрити витрати на ті непередбачені ситуації, які будуть виникати частіше, ніж ви думаєте.ремонт квартири

На моїй практиці бували й такі варіанти, коли люди за порівняно невеликі гроші купували квартиру, яка потребує капітального ремонту, а після того, як вкладали зекономлені при купівлі гроші в ремонт і робили його «під себе», в результаті отримували, можна сказати, ідеальну для себе квартиру.

Діти
Чи є у вас діти або ви тільки плануєте? Якщо це так, то вам знадобляться поблизу дитячий садок і школа. Але навіть якщо у вас немає дітей, то все одно дуже розумно буде звернути увагу на наявність дитячих освітніх закладів у вашому районі, т. к. в житті все тече і змінюється, і ви можете несподівано для себе вирішити обзавестися дітьми.віддалена робота

Також крім школи, коли у вас є діти, не забувайте про інших факторах, які можуть бути важливі. Погляньте на околиці. Є біля будинку хороша дитячий майданчик? Інтенсивний рух на прилеглих вулицях? Є ля поруч плавальний басейн і спортивні секції? Добре облаштовані тротуари? А як щодо інших дітей? Все це важливо мати на увазі, якщо ваші життєві цінності – це сім’я.

Ще кілька важливих моментів про шахрайство і не тільки
Ейфорія від отримання у власність довгоочікуваного житла може дуже швидко закінчитися, якщо раптом з’ясується, що квартира перебуває під певним ризиком і її можна буде запросто позбутися. І це може бути не тільки, коли ви потрапляєте на шахраїв, а й можливо в тих випадку, коли є передумови для припинення прав власності продавця на нерухомість, і, відповідно, припинення ваших прав як споживача.

Але не варто лякатися завчасно. Ось найпоширеніші моменти, на які потрібно звернути увагу:

Якщо вартість квартири менше ринкової вартості більш ніж на 20%, то це вже підозріло. Практика показує, що з метою як можна швидше збути «нечисте» житло, недобросовісні власники значно знижують його вартість. Це гіпнотично діє на покупця, і він часто втрачає пильність, а всі ми чудово знаємо, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.
Коли від вас приховую, хто в реальності є власником квартири, або пропонують продати квартиру по довіреності, то це, швидше за все, теж провісник проблемної угоди, від якої варто відразу ж відмовитися. Важливо ще до угоди перевірити справжність усіх документів та історію угод із цією квартирою.
Чим більше власників було у квартири за короткі періоди часу, тим більше така нерухомість повинна насторожувати покупця.
Особи, прописані в квартирі, а також безпосередньо сам власник – це ті люди, які вас мають цікавити насамперед. Важливо, щоб ніхто з цих осіб не перебував у групі ризику (алкоголіки, наркомани або психічно нездорові люди), оскільки це може в майбутньому призвести до розірвання угоди.
Якщо в квартирі виконане перепланування, яка при цьому не була зареєстрована в БТІ, а при угоді купівлі-продажу документи з БТІ не є обов’язковими, то в майбутньому ви можете зіткнутися з серйозними проблемами й великими витратами при переоформленні паперів.
Ні для кого не секрет, що з метою скорочення витрат при оформленні квартири, багато продавців наполягають на зниженні в договорі купівлі-продажу вартості на реалізоване майно. Але якщо з якої-небудь причини вашу угоду визнають недійсною, то назад ви зможете отримати тільки ту суму, яка була прописана в нотаріально завіреному договорі. І щоб уникнути можливих проблем, необхідно правильно передавати гроші і грамотно оформляти розписки.