Як вибрати ноутбук

10-4-2017

Почнемо з того, що я теж не мало часу пропрацював продавцем техніки, і не тільки ноутбуків, але в даному пості піде мова про них.
Отже Ви захотіли придбати собі ноутбук. Зазвичай, коли ви приходите в магазин, не знаючи конкретних вакансій, що Вас даних моделі, то Вас можуть ввести в оману в плані «о, ось подивіться сюди, це сама ходова модель, у нього 4 ядра!» ну і так далі і тому подібне. Тут хочу Вам розповісти пару моментів, які часто продавці використовують проти Вас.Рекомендую организация прямых онлайн-трансляций  на сайті http://2agrad.com
Почнемо з азів:

1) Ноутбук набагато більш вибагливий в обслуговуванні ніж системний блок, так що, якщо Вам дозволяє місце — то краще брати системний блок. По перше:

а) Комплектацію ви можете вибрати самі, а не те, що Вам нав’язують виробники.
б) апгрейт комплектуючих звичайно за бажанням, але врахуйте, що в ноутбуці це буде зробити набагато складніше.
в) ремонт ноутбуків (а коли небудь Ви зіткнетеся з цим) обходиться значно дорожче. Наприклад «АААААА, що робити, у мене ноут вирубується через 3 хвилини роботи» (ціна обслуговування близько 1000 рублів в середньому у ноутбука, ціна обслуговування точно такого ж питання в системному блоці 150-200 рублів.) або «ааААА! у мене матриця (екран) розбитий» (ціна ремонту від 3000 до 5000 з урахуванням роботи). Повірте, монітор розбити біля стаціонарного комп’ютера набагато складніше ніж у ноутбука…. в прерогативі зазвичай «офісна поломка» тобто забув ручку/олівець/запальничку на клавіатурі ноута, і закрив його… ВСЕ! матриці кінець… в кращому випадку будуть тріщини…

2) Є 2 конкуруючі фірми… AMD і Intel. Не хочу сказати нічого поганого про АМД, але у АМД набагато більша температура процесора, і я вважаю, що використовувати процесори АМД в ноутбуках вкрай не розумно. Особливо зверни увагу як роблять систему охолодження (про це трохи нижче). Хоча… за ціною АМД значно дешевше Интела

3) Дуже люблять продавці фігурувати такими поняттями як 4 ядра, 4 гіга мізків (читай ОЗП), і найбільше дратує 2 гіга ВІДЕОКАРТА! тут знову ж, давайте по порядку:
а) Якщо розглядати процесори АМД, то у них немає «прихованих» знущань над юзером… іншими словами якщо проц 4 ядра — то він 4 ядра. Чого не можна сказати про Intel. Припустимо Вам продавець буде розповідати, що проц Intel i3 у якого теж 4 ядра. Не вірте… так, у нього в диспечере пристроїв дійсно 4 «віконця» АЛЕ …. у нього 2 ядра, і 2 потоку, які працюють в парі з ядрами, і розвантажують ТІЛЬКИ при необхідності. (ну це так.. простою мовою)
б) На кількість пам’яті ОЗУ особливо уваги не звертайте, бо скрізь в більш бюджетних моделях йде 2гб, вище 4 і так далі… АЛЕ материнські плати ноутов дозволяють розширювати ОЗУ мінімум до 8 … так що з часом можете додати її… (пам’ять на ноут набагато швидше знайти ніж проц або відео або матрицю)
в) Система охолодження…… не полінуйтеся заглянути під низ ноутбука…..тут головне зрозуміти принцип… а принцип такий: Повітря всмоктується з-під дна ноутбука, і виходить через радіатор збоку (праворуч/ліворуч). Першим дзвіночком для Вас, що ноутбук незабаром почне нагреватся, це те, що НЕМАЄ ніякої сітки/ґрат для забору повітря.
г) ВІДЕОКАРТА!!! це чи не головне наипа**про покупців…( але тут знову ж, залежить від процесора, иногра графіка включається здвоєна) нехай у карти буде хоч 2 гіга пам’яті, АЛЕ… пропускна здатність буде у таких карток як правило не більше 64 bit … Іншими словами пограти в Танчики, бателфилды, або у що зазвичай грають люди (сам не люблю грати) у вас не вийде. Запам’ятайте по відеокарти… для того щоб пограти в більш — менш серйозні гри Вам знадобляться відеокарти:

Якщо відеокарта буде
— GeForse то вона повинна бути ЯК МІНІМУМ 630 … в кращому випадку 640 — 645… і не ведіться на гарні цифри… 710 набагато гірше ніж 630
— Radeon не менш 7660

Коротше як то так, якщо віддавати перевагу виробникам то я б вибрав Самсунг хороша комплектація, нормальне охолодження МАТОВИЙ екран), Асус (ну тут теж на комплектацію грішити не можна… варіантів повно, + вони практично вічні), Ленів (ну це просто легендарний IBM) або Делл (вічні)
тошиба (сира збірка), асер (паккердбелл) (не вылазиют із сервісних центрів, вічна проблема відеокарта), хп (ну їх я просто не люблю через те, що вони роблять невдалі складання, за якістю нарікань немає) чесно…. не раджу. (схоплю мінуси за це, але кажу з власного досвіду)