Як вибрати поліклініку

8-30-2018

Обов’язкове соціальне медичне страхування, дозволяє пацієнтам вибирати амбулаторію не тільки із списку державних поліклінік, але й приватних.
Причому район прописки не має ніякого значення. Людина може проходити лікування та огляди там, де йому більше подобається без шкоди якості і зайвих витрат. Рекомендую https://www.grace-clinics.com/

Казахстанці часто задаються питаннями, а які приватні медичні установи будуть працювати з 2018 року по ОСМС і як до них прикріпитися?

Для початку звернемо увагу на той факт, що, прикріплюючись не по району, пацієнт не буде мати можливість виклику лікаря додому.

Список поліклінік, до яких можна прикріпитися, на даний момент уточнюється і розширюється, по мірі укладання договорів з постачальниками. Назви і адреси приватних амбулаторії, мають право прикріплювати громадян, вже розміщений на сайті Фонду медичного страхування в розділі «Вибрати клініку».

Прикріпитися до медичної організації можна двома способами: при особистому зверненні в поліклініку або через сайт електронного уряду egov.kz. Щоб прикріпитися до поліклініки онлайн не потрібна навіть ЕЦП (електронний цифровий підпис).

Для початку вам необхідно зайти на сайт egov.kz пройти авторизацію або реєстрацію. Далі на головній сторінці сайту клацнути вкладку «охорона Здоров’я» і перейти на послугу «Прикріплення до медичної організації, що надає первинну медико-санітарну допомогу».

Далі натискаєте на кнопку «Замовити послугу онлайн» і заповнюєте заявку на закріплення. Після цього у вашому особистому кабінеті, в розділі «Історія отримання послуг», можна ознайомитися з обробленою довідкою про прикріплення.

Якщо регламентний термін надання послуги перевищено (він складає 1 робочий день), ви можете звернутися в медичну організацію, куди був відправлений запит на приєднання.

Результат надання послуги — отримання позитивної відповіді з інформацією про прикріплення до медичної організації, що надає первинну медико-санітарну допомогу, або мотивовану відмову в прикріпленні.

Нагадаємо, що послуга надається безкоштовно. Прикріпитися ви можете тільки до одного медустанові і не частіше одного разу на рік.

Якщо у вас немає доступу до мережі Інтернет, можна отримати послугу безпосередньо з поліклініці, яку ви обрали.

Вам необхідно написати заяву на ім’я головного лікаря в довільній формі про прикріплення і надати копію посвідчення особи. Для осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку — свідоцтво про народження.

Прикріплення не повинно зайняти у вас більше 30 хвилин. До речі, відкріплення від попередньої поліклініки відбудеться автоматично.