Як вибрати психолога

1-27-2019

Как выбрать психолога
Психотерапія – це, в першу чергу, набір знань і умінь.
Також хочемо вам порекомендувати найти психолога в Москве
І навіть самий співчутливий людина без цього набору не може займатися нею ефективно.
Запитайте на першому прийомі у психолога – де і як він вчився, ніж збирається вам допомагати.
Саме вони дозволяють фахівцю стати хорошим психологом.
Інакше є ризик, що психолог буде до вас надмірно вимогливим (тому що сам не побував клієнтом) і часом буде допомагати вам вирішувати не ваші, а свої власні проблеми (оскільки не навчився розрізняти). Погодьтеся, шкода витрачати на це час і сили.
Пам’ятайте, на запитання про свою освіту, кваліфікацію та досвід професійний психолог зобов’язаний вам відповісти. Якщо він ухиляється від відповіді, або з професіоналізмом щось не так, або психолог пропонує вам жорсткі авторитарні відносини, де у вас немає права ставити навіть формальні питання.
Надійні доброзичливі відносини – не менш важливий чинник ефективності психологічної допомоги. Хороший психолог – це, в першу чергу той, працюючи з яким, ви вірите в успіх.
Прислухайтеся до себе: як ви себе почуваєте на зустрічі. Чи зможете ви довіряти цій людині.
З’явилася у вас надія на те, що труднощі вирішувані.
Чи Комфортно ви почуваєте себе на прийомі у цього психолога.
Звичайно, для того, щоб виникло довіру, потрібен час, але вже після першої зустрічі можна робити якісь висновки.
Психотерапія – це завжди і робота по прийняттю себе.
І вчитися цьому прийняттю ви, в першу чергу, будете у свого психолога. Що і як він говорить, як поводиться.
Цілком можливо, ви просто не підходите один одному — нічого страшного, психологів достатньо, ви знайдете іншого, більш підходящого. Але пам’ятайте — деякі люди так побоюються незнайомців, що спочатку їм ніхто ніколи не подобається. Якщо ви знаєте за собою цю особливість, не поспішайте, дайте собі час звикнути.
Ці два критерії – найважливіші. Але, можливо, інші теж будуть вам корисні.
В роботі з початкуючим (але добре підготовленим. ) спеціалістом є свої плюси: як правило, новачки вкладають більше сил і часу на роботу з кожним конкретним клієнтом.
Але якщо для вас важливо, щоб у психолога був досвід роботи саме з вашою проблемою, запитайте, де і як він його придбав. Чи є у вас теми, не прояснивши які, ви не зможете довіритися і відкритися. Це можуть бути питання релігії, філософських переконань, ставлення до особливостей розвитку, сімейний стан або наявність дітей.
Якщо для вас це по — справжньому важливо, скажіть про це психолога і встановіть їх. Професійна етика не зобов’язує його відповідати.
А вам вирішувати, чи влаштовують вас відповіді і чи готові ви працювати з фахівцем, якщо він їх не дав.