Як змінити свою професію.

3-16-2018

Як змінити свою професію.
Кинути все і змінити професію не так вже й просто. По-перше, розумієш, що потрібно буде починати все з нуля, знову вчитися, набивати шишки, «вирощувати» в собі фахівця. Тобто в плані кар’єрного росту це великий крок назад. Але з іншого боку, щоб піднятися на гору, потрібно спочатку спуститися з іншого. Тут ніяк інакше. А по-друге, не всі схвалюють зміну професії. Питають: «Що, ти ще навчаєшся?». Багатьох знайомих це дивує. Звичайно ж, часу стало катастрофічно не вистачати. Щоб усе встигнути, довелося ретельніше планувати своє життя, урізати собі сон, менше уваги приділяти рідним і друзям. У мене зараз відпустка, тому можу ходити по різних практик. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі дополнительное профессиональное образование.
Крім DataArt, ще навчаюся в Atos, AT Consulting та Surf. Приклад такий: коли йде дощ, спочатку утворюються окремі калюжі, але в якийсь момент вони починають стікатися в одну велику. Так і в мене виходить. Є якісь розрізнені знання, і коли приходжу на такі практики, вони допомагають усвідомити і привести їх у порядок. Важливо ще і всіма силами тягнутися до спільноти студентів-програмістів, тих, у котрих очі горять від програмування. Хоча мені іноді складно знайти з ними порозуміння — заважає різниця в способі життя. Наприклад, коли хлопці ходять на хакатони або дозволяють собі кілька днів поспіль приділяти розробці програм, мені, навпаки, часто доводиться вибирати, чим зайнятися в першу чергу.
Ще є кілька цікавих проектів, пов’язаних з web-технологіями, соціальними мережами і аналізом даних. Хоча багато зараз здається простіше і легше, ніж раніше, а багато — навпаки, ще більш складним і незрозумілим. Чим більше дізнаюся, тим більше розумію, як багато ще належить дізнатися. Але тим цікавіше продовжувати рухатися далі. Мене приваблює в IT-сфері є те, що в ній немає стелі, межі для розвитку. Або піти в центри підготовки DataArt, T-Systems, Atos або AT Consulting. І далі вже цілеспрямовано розвиватися в цьому напрямку. Рекламне ЗМІ.