Міняємо міжкімнатні двері

4-13-2018


Затіявши пошук дверей, ми несподівано зіткнулися з малим вибором дверей світлих відтінків. Все якось заполонили жовто-червоно-коричневі кольори. А адже темні тони в малогабаритній квартирі зменшують простір. Але, мабуть, така мода. Спочату хочу вам запропонувати звернутися до хороших майстрів по ремонту, ось їх сайт stroim.kharkov.ua

У підсумку нам сподобався колір — «вибілений дуб», але якось не попався на очі підходящий варіант по ціні. Зазвичай фабрики його виконують зі шпону дуба з використанням скла, що призводить до ціни в районі 10-12 тис. тільки за саму двері.

Враховуючи, що до ціни додасться ще вартість коробки, наличників і фурнітури, нас така ціна не влаштувала.

Більш дешевий варіант ми виявили у рибінського виробника Valdo Puertas. Двері виконані з шпону сосни в кольорі лимонного дерева. Ціна вийшла в два рази дешевше.

Вирішили скрізь поставити глухі двері: фільонки нам не подобаються зовсім, а інкрустація скла вибраної моделі не вразила.

Занадто великі і не затінені скла на дверях можуть позбавити кімнату нічного усамітнення, якщо в сусідній кімнаті буде горіти світло, він буде просочуватися крізь скла.

Що можна сказати про якість дверей? Встановилися нормально. При врізанні однією з петель трохи відколовся шпон. Але це вина майстра — мабуть використовував тупий інструмент. Добре, що відколовся шпон можна приклеїти назад.

У нас в квартирі дві старі двері були встановлені впритул до стіни, тобто лиштви вміщалися тільки на одній стороні. В деяких випадках цілком можливо виправити становище, трохи розширивши дверний проріз і встановивши добір з боку стіни, де раніше наличника не було.

При установці дверей також потрібно продумати, куди будуть відкриватися двері — на себе або від себе, в ліву або праву сторону. Петлі монтуються зі сторони відкривання двері на себе. А з внутрішньої сторони їх не видно. Таким чином, при встановленні двох дверей поруч (наприклад, в роздільний санвузол), в цілях однаковості можна зробити однакову відкриття дверей. Хоча якщо колір двері збігається з кольором петель, вони практично не помітні.

Визначившись з лівим і правим відкриттям пора задуматися про вибір дверної фурнітури.

При установці дверей стороннім працівником бажано простежити за тим, щоб двері були встановлені за рівнем і якось захистити двері від піни. Або обернути поліетиленовою плівкою до запінення або після акуратно зішкребти її, поки не застигла.
Двері повинна бути навешена зверху без зазору між коробкою і полотном дверей, а внизу може залишитися дірка — для порога.

Врізка ручки здійснюється після того, як застигла піна. Піна Момент виробництва Henkel сохне 6 годин.

Наличники краще приклеювати на рідкі цвяхи. Причому краще приклеювати на рівні стіни. Якщо вони ще не поштукатурені, то краще встановлення лиштв відкласти до завершення оздоблювального ремонту кімнати.