Як відкрити медичний центр

12-18-2019

Відкрити власний медичний центр може людина без спеціальної освіти. Вважається, що найкраще з цим завданням справляються люди, що володіють розвиненими організаторськими здібностями, а не самі лікарі. Доведеться вирішити багато організаційних питань, пошук приміщення, обладнання, лікарів, пацієнтів. Всі вузькоспрямовані роботи найкраще делегувати досвідченим фахівцям. Хочемо порекомендувати медичний центр , адже тут кращі лікарі у житомирському центрі Асклепій .

Аналіз і моделювання
Підприємець повинен проаналізувати ринок у своєму регіоні. Вивчити попит, платоспроможність жителів, діяльність і кількість конкурентів, опрацювати перспективу. Далі слід створити модель бізнесу. Ось деякі моменти, які обов’язково потрібно враховувати:

Вид клініки (спеціалізована або багатопрофільна).
Основний рід діяльності (діагностика та/або лікування).
Медичні блоки — ортопедія, хірургія, стоматологія, косметологія і так далі.
Проект потрібно розробляти виходячи з даних, які були отримані в ході аналізу ринку.

Обладнання
Необхідно проконсультуватися у лікарів, яке обладнання за профілем їх діяльності буде необхідно. Не обов’язково купувати все найкраще, нове і дороге, але і економити на обладнанні не варто, адже не можна чекати від фахівця успішного лікування не забезпечивши його необхідним і якісним медичним обладнанням.

Медичне обладнання та інструменти

Приміщення
При виборі приміщення потрібно враховувати наступне:

Місце розташування. Найкраще відкривати медичний центр біля метро, а також потрібно дивитися на прохідність місцевості. Дуже важливо вибрати відповідний район, тому що від цього теж залежить успіх медичного центру. Відкриватися поруч з конкурентами не варто.

Розмір і планування. Цей пункт повністю залежить від виду діяльності клініки. Що це буде: повноцінна поліклініка або косметологічний центр?

Відповідність санітарним стандартам. Так, наприклад, наявність вентиляції є обов’язковим. Інші вимоги можна дізнатися з нормативних документів.

Персонал
Всі фахівці повинні мати профільну освіту, досвід роботи не менше п’яти років. Наявність вчених ступенів завжди вітається, адже це впливає на загальну репутацію клініки.

Ліцензування
Будь-який медичний центр повинен отримати дозвіл на свою діяльність. Для отримання ліцензії необхідно підготувати повний пакет документів: документи, що підтверджують відповідність приміщення санітарним нормам, регулярне проведення санітарних процедур, здійснення санітарного контролю, сертифікати на обладнання, дипломи персоналу і так далі.