Бюджетна лазня: як одержати помітну економію без втрати комфорту

7-1-2017

Для  людини лазня – це не розкіш, а життєва необхідність. Навіть історики переконані, що любов до банного віника і хорошому спеку у нас буквально в крові, і навіть в найбідніших селах поруч у старих похилених хат все одно кожні п’ять років справно будувалися нові парні (старі згорали). А Петро I під час поїздки у Францію не витримав без рідної пари і двох днів, терміново наказавши побудувати російську лазню прямо на березі іноземній річки, чим немало шокував тубільців. Пропоную замовити баня львів

Але що робити, якщо будуватися сьогодні так дорого, а громадські парні не всі з душі? І якщо відпочинок в парильні – це не просто корисні процедури, але і цінне спілкування з друзями, шашлик і можливість подихати свіжим повітрям? Тоді будемо вчитися хитрим хитрощів сучасних російських майстрів, які примудряються зводити свої парні буквально за відпускні. Отже, давайте розглянемо найбільш вдалі проекти будівництва лазень і їх втілення, де головним завданням було – якомога більше заощадити, але при цьому не втратити в комфорті банних процедур.

Адже, як кажуть, сама бюджетна лазня – це тамбур річної приміської електрички. На чому можна економити при будівництві лазні? Погодьтеся, жодна економія не варто втрати здоров’я, майна або життя. А адже самі сумні ситуації відбуваються тоді, коли до питання дешевизни підходять необдумано: такі лазні спочатку повільно труять своїх господарів виділенням небезпечних речовин, а потім горять, або швидко псуються. Але це не означає, що краще опустити руки віддати всі кровні на совість будівельній бригаді – краще просто з самого початку відмовтеся від небезпечного використання при будівництві: Несертифікованих матеріалів і підробок, за які недобросовісні продавці просять в рази менше. І при цьому переконують покупця, що «різниці з дорогим матеріалом – ніякої, просто немає накрутки за бренд, у мого брата/свата/зятя лазня вже півстоліття з цим стоїть і нічого».

Матеріалів, категорично не призначених для будівництва та оздоблення бань. Так, якщо не можна утеплювати пінопластом стіни в сауні – значить, не можна, і це не примха виробника. Знову-таки, сусід, який на свій страх і ризик утеплив таким чином і тепер хвалиться – не приклад. Невідповідних комплектуючих для проведення електрики в лазні (дроти, розеток), незахищених світильників або дешевої китайської продукції. Саморобних печей і водонагрівачів, які ніхто не перевіряв на пожежобезпечність. Горючих матеріалів і таких, у яких не зазначено, що вони можуть бути використані в умовах підвищеної вологості повітря і спеки.

Якщо ви будуєте лазню своїми руками і змушені максимально економити на матеріалах, добре прораховуйте кожен свій крок, радьтеся з фахівцями і нічого не залишайте без уваги «начебто працює». І, нарешті, заощаджуйте при обмеженому бюджеті краще на кубометрах парної, але не на матеріалах її обробки. Такий ось порада. Давайте трохи розберемося з доступними за ціною утеплювачами. Так, базальтову вату роблять з каменю (базальту). Її головна перевага в тому, що волокна усередині утеплювача з’єднані не хімічним способом, а іншою технологією, а тому навіть при розміщенні за фольгою в парильню не стануть виділятися небезпечні речовини.

Цей утеплювач не горючий і добре ізолюють топку. Для лазні – найкращий варіант. Якщо ви хочете заощадити, то на стелю кладіть один шар базальтової вати і пару шарів іншого, більш дешевого матеріалу. Використовуються як економічний варіант також пенофол – пористий пропілен з поліетиленовою плівкою і напиленням фольги. Придбати його можна в рулонному вигляді, і кріпити відразу на голу стіну. Цей матеріал – хороший місток тепла між стіною і утеплювачем.

А ось рекомендації фахівців, на чому ще конкретно можна заощадити при будівництві лазні і при її обслуговуванні:

Піч купуйте без виносної топки – так на розігрів парилки буде йти набагато менше дров, та й коштує такий агрегат недорого. На димохідну трубу обов’язково встановіть бак для води – це швидкий і економічний спосіб. Фундамент для лазні зробіть дешевий знімний: з ним набагато дешевше і легше потім проводити ремонтні роботи і міняти на інший. Приділіть максимум уваги утеплення лазні – чим менше ви будете гріти вулицю», тим економніше буде саме опалення. На вікно в кімнаті відпочинку взимку наклейте пакувальну плівку з бульбашками – це мінімум на 50% збереже тепло.

Замість звичайного душу або душової кабінки поставте традиційний російський відро. Та й для здоров’я корисно, до речі. І в нього зовсім не обов’язково заливати тільки крижану воду. Купуючи вагонку, беріть бруски коротких розмірів – вони дешевше і виглядають аж ніяк не гірше. Дах лазні будуйте невисоку, не більше співвідношення ширини і висоти 1:3. На таку конструкцію піде набагато менше матеріалів, і димар теж не потрібно буде робити високим.

Проект 1 — компактна лазня при мінімумі витрат Отже, покроковий процес:

Крок 1 — фундамент. Фундамент будемо робити стовпчастим. Для цього вам треба буде роздобути шнековий бур на 2 метри. Як обсадної труби беріть звичайні дешеві каналізаційні труби на 110 мм. Арматуру вставляйте з двох пов’язаних прутів.

Крок 2 — обв’язка. Під обв’язку закладіть шпильки довжиною 500 мм. Зберіть обв’язку 150х150, і підготуйте стійки каркаса висотою 2200 мм Обробіть каркас засобом «Неомід 440» або яким-небудь іншим, відповідним для цих же цілей

. Крок 3 — стіни. Стіни можете допрацьовувати прямо на обв’язці, і просто їх піднімати. Обшиваємо ЦСП. Для цього попередньо свердлимо плити, а потім прикручуємо їх саморізами з напівкруглою головкою.

Крок 4 — дах. Дах покриваємо восьмиволновым шифером. Економимо!

Крок 5 — утеплення. Тепер кладемо будь недорогий утеплювач, який підходить для лазні. У цьому проекті – Лайнрок Лайт.

Крок 6 — піч. Ставимо недорогу піч, можна саморобну. Але під будь-яку обов’язково додатково викладаємо цегляний кут. Крок 7 — оздоблення. Кріпимо вагонку, плінтус, обналичники