що таке комп’ютерна томографія

8-24-2019

что такое компьютерная томография
Державна бюджетна установа Департамент охорони здоров’я р.
Також хочемо вам порекомендувати мультиспіральна комп’ютерна томографія
Публікації / Комп’ютерна томографія /Комп’ютерна томографія шлунка. Комп’ютерна томографія шлунка застосовується в МКЛ №57 в основному для виявлення пухлинних захворювань шлунка. До впровадження цього методу в загальноклінічну практику, основними методами були рентгенологічне дослідження і ендоскопічна діагностика.
Порівняно з даними методиками, при проведенні комп’ютерної томографії шлунка стало можливим отримання зображення зрізу стінки шлунка, що дозволяє визначити зміни товщини і еластичності шлункової стінки в осередку ураження. Така чутливість комп’ютерного сканування дозволяє визначити характер росту пухлини, обсяг ураження, поширення, проростання в сусідні органи, залученість в процес регіонарних лімфатичних вузлів.
Також до переваг комп’ютерної томографії шлунка відноситься відсутність необхідності прийому всередину контрастної речовини (необхідно при проведенні рентгенологічного дослідження).
Для отримання більш точної інформації комп’ютерна томографія шлунка проводиться при положенні пацієнта лежачи на животі і лежачи на спині. Крім того, під час дослідження лікар має можливість змінити товщину досліджуваного зрізу, кроку столу, що дозволяє добре розглянути всі відділи шлунка і виявити такі ознаки патологічного ураження шлункової стінки (горбистість, порушення складчастості, збільшення товщини слизової оболонки і підслизового шару).
За допомогою комп’ютерної томографії можна провести диференціальну діагностику між ерозивно — виразковими ураженнями слизової оболонки шлунка на фоні гастриту, виразкової хвороби і виразками ракової пухлини.
Дослідження добре переноситься пацієнтами, не викликає побічних реакцій, що дозволяє без обмеження проводити його пацієнтам похилого віку, ослабленим хворим та ін.
А відсутність необхідності контрастування дозволяє виконувати комп’ютерну томографію пацієнтам, яким неможливо проведення відповідного рентгенологічного дослідження (наприклад, при підозрі на перфорацію шлункової стінки, наявності супутньої кишкової непрохідності та ін
Розробка та інформаційна підтримка сайту – РА Департамент охорони здоров’я р.