Як вибрати протруйник насіння

11-15-2018

Как выбрать протравитель семян
При посіві сільськогосподарських рослин існує ризик їх зараження різними вірусними і грибковими захворюваннями. До цього призводять несприятливі кліматичні умови, велика кількість опадів сприяють накопиченню вологи та розвитку патогена. Тому для захисту рослин від шкідників, грибків і бактерій, а також знезараження садивного матеріалу фермери вже давно користуються спеціальними хімічними препаратами — протруйниками насіння. Механізм дії таких речовин досить простий: при попаданні на поверхню насіння препарат проникає крізь епідерміс в зародок, там рівномірно розподіляється і протягом усього росту рослини чинить захист від різних негативних факторів. Зокрема, вони роблять рослина більш стійким до сажковими інфекцій, кореневих гнилей, а також бактеріального зараження.
Також хочемо вам порекомендувати купить протравитель семян в Украине
Прийнято розрізняти протруйники однокомпонентні і двокомпонентні. Перші казывают захисне вплив тільки від одного якого-небудь фактору ураження: або від інфекції, або від шкідника. Якщо на упаковці зазначено, що речовина 2-х компонентне, то значить вона здатна захистити культуру одночасно від шкідників і хвороби. Також при виборі протруйників враховуйте, що вони можуть бути вузько спрямованими, тобто, розрахованими тільки на одну культуру (пшеницю, соняшник, кукурудзу, горох, картопля тощо), або комплексного типу — одночасно використовуватися для різних культур.
По механізму впливу всі протруйники для насіння прийнято ділити на контактні і контактно-системні. Розглянемо їх відмінності. Так, принцип дії контактних протруйників зводиться до того, що при обробці вони створюють на поверхні насіння дуже тонку оболонку. Ця оболонка в свою чергу отруює грунт навколо насіння, перешкоджаючи таким чином попаданню в зародок будь-інфекції або бактерії. Контактно-системний протруйник працює аналогічно: після того, як матеріал буде висаджено у відкритий грунт, він буде продовжувати працювати і сприяти швидкому проростанню насіння. Тобто, він теж створює на поверхні насінини оболонку, але додатково ще знезаражує його, якщо всередині вже є інфекція. Використання таких препаратів рекомендується тоді, коли якість посівного матеріалу викликає сумніви.
Протравлювачі можуть поставлятися у вигляді порошку. У такому разі застосовується сухе протруювання: на посадковий матеріал тонким шаром наноситься порошкоподібний препарат і після вони висіваються в грунт. Є напівсухе протруювання, під час якого матеріал обробляють розчином. Для цього його розводять у воді зазначених в інструкції пропорціях.